Jak vybrat dárek pro ženu

Dárky rádi dostáváme i dáváme. Vždyť darovat něco, co potěší druhého, je radostí pro oba. Prostřednictvím dárků můžeme mnohé vyjádřit. Vypovídá to o naší lásce, úctě, zájmu nebo spokojenosti, že jsme spolu nebo že nám na někom záleží.

Vybrat dárek pro ženu může být náročné. Nezáleží na tom, jak dobře ji znáte. Než se pustíte do nakupování, přečtěte si naše rady a tipy, jak vybrat dárek pro ženu. Poradíme vám, na co všechno myslet, aby byl konečný výsledek opravdu dokonalý.

vyberomat cz gifts for women
vyberomat cz gifts for women

Na co myslet při výběru dárku pro ženy

Ženy se chtějí cítit výjimečně. Chtějí vědět, že se o ně zajímáte. Chtějí být milované. Základem je proto vybírat s láskou. Nezáleží, jestli vybíráte dárek pro manželku, přítelkyni, mámu, sestru nebo dceru. Před tím, než se vydáte do obchodu nebo obhlédnete e-shopy, zastavte se a přečtěte si následující rady.

Začněte dostatečně včas

Ženy vycítí, že jste dárek sháněli na poslední chvíli. Obzvlášť, když výběr odbudete. Mají jistý smysl, který muži dost často nechápou. Buď se na to připravte, nebo si na plánování a nákup vymezte dostatek času. Pomůže vám to. Vyhnete se zbytečnému stresu a shánění dárku na poslední chvíli.

Zaměřte se na její přání

V dnešním uspěchaném světě málokdo věnuje pozornost našim touhám a přáním. Pokud chcete darovat dárek ženě, který bude opravdu překvapením a vyrazí jí dech, poslouchejte, o čem mluví a co by chtěla. Naučte se poslouchat mezi řádky. Výsledek bude stát za to.

Všímejte si jí

Zaručeného úspěchu dosáhnete, pokud si budete vaší partnerky nebo dcery dostatečně všímat. Zjistíte tak, co se jí líbí, a co ne. Možná také postřehnete, co jí chybí. Váš výběr bude potom mnohem jednodušší. Znáte její koníčky a životní styl? Takto vyberete dárek, který ji určitě potěší.

Nebojte se praktičnosti

Některé ženy mají v oblibě praktické dárky. Vyberte jim něco, co budou rády používat. V tomto případě nezáleží na ceně. Váš dárek proto nemusí být jen luxusní. Vyvarujte se ale dárkům typu „potřeby do kuchyně“. Pod praktickými dárky máme na mysli něco, čím podpoříte její zájmy a záliby. Ráda si zapisuje vlastní myšlenky? Vyberte ji zápisník a kvalitní pero. Pokud chodí ráda na dlouhé procházky, radost ji udělá nová bunda nebo funkční prádlo.

Nakupujte podle věku

Pozor na dárky pro ženy ve zralém věku. Ne každou potěší krém pro zralou pleť. Vyberte raději něco, co v nich vzbudí dojem, že jsou stále krásné. Například nové náušnice, náhrdelník nebo řetízek. Můžete také vybrat vkusné módní doplňky. Mladší ročníky upřednostní kosmetiku, mobilní telefon, nebo jiné technologické vychytávky. Nebojte se zapojit vaši fantazii a určitě narazíte na ten správný dárek.

Pozor na balení

Ženy si potrpí na design. A to až tak, že dokonalost vašeho dárku často pokazí dokonce i nevhodné balení. Dárek pro ženy nechte zabalit prodavačem přímo v prodejně, kde jste jej koupili. Nebo k nim vyberte vkusnou dárkovou tašku v jejích oblíbených barvách.

Tipy na dárky pro ženy

vyberomat cz gifts for women
vyberomat cz gifts for women

Mezi dárky pro ženy se nabízí spoustu možností. Proto jsme pro vás vybrali ty, se kterými nic nepokazíte.

Základem jsou květy

Ženy mají rády květiny. Potěšit je pěknou kyticí můžete kdykoliv, aniž by zrovna něco slavila. Věnujte ale pozornost správnému výběru. Nejdříve si zjistěte, které květy patří mezi její oblíbené. Pokud se vám to nepodaří zjistit, nejvíc za vás řekne kytice růží.

Pro příjemnou vůni

Nejste si jisti výběrem? Vsaďte na klasiku a vyberte parfém. Pokud nepoznáte její vkus, podívejte se do její kosmetické skříňky a inspirujte se tím, co už používá. Určitě tam najdete oblíbené značky. Vhodným výběrem jsou taky neutrální vůně.

Pěkný šperk

Pro ty ženy, které mají zálibu ve špercích, máte neuvěřitelné možnosti výběru, třeba nový prsten, náušnice, náhrdelník, řetízek nebo náramek. Nemusí jít jen o luxusní a drahé kousky. Některé ženy potěší spíš jednodušší a malé šperky, které i tak udělají velkou radost. Pro ty, kteří si potrpí na dokonalosti, zkuste set náušnic a přívěsku. Podívejte se do její sbírky šperků a zjistíte, jaký styl ráda nosí.

Luxus nejen ve šperku

Hledáte luxusní dárek, ale ne z oblasti šperků? Vyberte elegantní hodinky nebo kabelku. Dražší dárek můžete vybrat i ze světa technologií. Svoji partnerku potěšte novým tabletem nebo mobilním telefonem. Pokud hledáte něco menšího, zvolte třeba instantní fotoaparát nebo přenosnou tiskárnu na fotografie.

Má rada hudbu?

Dokonalý relax při hudbě a skvělý výběr dárku zajistí nová sluchátka. Tento dárek ocení ženy, které rády poslouchají hudbu v městské dopravě nebo při sportu. Vyberte bezdrátový model, aby se kabely nepletly do vlasů. S tímto praktickým a moderním řešením určitě uspějete.

Obaly na telefon

Obal nutně neslouží jen na ochranu. Může toho přinést mnohem víc. Při výběru myslete na design. Ne každá žena ocení růžový vzhled se třpytkami. Vhodně zvolenou barvou a motivem dosáhnete toho, že se obdarované nebude chtít s obalem rozloučit ani při výměně telefonu. Tímto dárkem můžete říct víc, pokud vyberete motiv, který bude odrážet její záliby. Ráda jezdí na kole? Vyberte motiv kola. Miluje zvířata? Vyberte takový s motivem oblíbeného mazlíčka. Nebo nechte vyrobit obal na míru s vaší fotografií.

Dárky s potiskem

Trička, hrnečky, klíčenky, obaly na mobily, ale také diáře, tašky, a dokonce i nápoje s potiskem jsou originálním dárkem pro každého. Žena ocení, pokud ji obdarujete právě tímto způsobem. Protože tak ukážete, jak jste si dali záležet. Vyberte proto vaši společnou fotografii nebo obrázek, který v ní vyvolá hezké vzpomínky.

Opravdu nevíte co?

Pokud opravdu nevíte, co vybrat, pozvěte ji na společnou večeři. Dáte jí tím najevo, že čas s ní je pro vás vzácný. Nemusí to být jen romantika pro dva zamilované. Vezměte i děti a užijte si společně strávený čas s celou rodinou, což ocení i vaše partnerka. Po jídle ji vezměte do oblíbeného obchodu a třeba si sama vybere něco, po čem už dlouho touží. A večer můžete zakončit třeba i květinami.

Dobrá kniha

Pokud i vaše přítelkyně nebo partnerka patří mezi vášnivé čtenáře, kupte ji knihu. Zjistěte si nejen to, jaký má ráda žánr a spisovatele. Zkontrolujte také nejnovější přírůstky v její knihovně. Aby se vám nestalo, že knihu budete muset vyměnit.

Vyberte oblečení

Pokud si troufáte vybrat oblečení, jděte do toho. Nezapomeňte si předem zjistit velikost. Při výběru přihlédněte ke vkusu obdarované. Pokud si nejste jistí, vyberte například stylové pyžamo. O vaší lásce ji přesvědčíte, když si koupíte pyžamo se stejným motivem i vy. Trendem jsou třeba veselé trenýrky pro páry s totožným vzorem.

I ženy milují zážitky

Nezaměřujte se jen na hmotné dary. Ideálním dárkem je zážitek. Nemusí přitom jít o adrenalin, když ho nemá moc v oblibě. Vyberte degustační zážitek, masáž nebo jinou kosmetickou proceduru. Možná ji potěší, pokud se spolu zúčastníte zajímavého kurzu. Zažijete tak zábavu a díky tomu bude na váš dárek ještě dlouho vzpomínat. A třeba tím objevíte i další společné zájmy.

Něco na závěr

Koupit vhodný dárek pro ženu může být jednoduché, nebo naopak hodně složité. Hlavně, pokud vám na obdarované opravdu záleží a dárkem nechcete nic pokazit. Výběr si nenechávejte na poslední chvíli, ale věnujte mu dostatečnou pozornost. Věříme, že vám tipy na dárky pro ženy pomohly. Pokud jste nenašli to pravé, na závěr máme pro vás ještě jeden nápad.

Všechny ženy rády mlsají. Určitě je potěšíte zdravější pochoutkou z medu, ořechů a sušeného ovoce. Takové mlsání je také velmi chutné. Navíc prospívá dobrému trávení a dodá tělu dostatek vitamínů a minerálů.

I tohle se vám bude hodit:

Jak vybrat dárek pro muže

Jak vybrat vánoční dárek

Jak vybrat svatební dar

Napsat komentář