Google bude otevírat svou první kamennou prodejnu

Americká společnost funguje od roku 1998 a je známá po celém světě především díky internetovému vyhledávači. Už několik let se ale soustředí také na prodej hardwaru, jako jsou počítače, telefony, hlasoví asistenti, termostaty, reproduktory a další příslušenství. Všechno zmíněné dosud prodávali pouze přes e-shopy. To se ale letošním rokem změní. Google plánuje svou první kamennou prodejnu, kterou uvede v USA.

První a zatím jedinou prodejnu plánují otevřít letos v létě v New Yorku ve čtvrti zvané Chelsea v západní části Manhattanu. Proč zrovna tady? Tahle čtvrť je místem až 11 tisíců zaměstnanců společnosti Google a v New Yorku působí dokonce už 20 let, proto se nedalo pochybovat, že se nejdříve objeví právě tady.

Obchodem bude místem, kde si návštěvníci mohou přímo před koupí plnohodnotně vyzkoušet nejen výrobky, ale i různé služby od Google. Také budou mít na výběr opravdu ze širokého množství produktů — telefony Pixel, notebooky zvané Pixelbooky, hlasoví asistenti Google Nest, Fitbit náramky a další. Samozřejmě budou moct nakupovat také online přes googlestore.com, a v prodejně si poté svůj nákup vyzvednout. Zároveň nebude chybět servis ani poradenství. K dispozici budou odborníci, kteří budou při ruce vyřešit každý problém, ať už poškrábaný displej stávajícího zařízení nebo instalaci nového zařízení.

Pro americkou veřejnost to bude velká výhoda, protože získají rychle výrobky, služby i poradenství od výrobce přímo v prodejně. Otevření je naplánováno na léto, ale konkrétní datum dosud nebylo zveřejněno. Pro nás se ale nemění vůbec nic. Pokud se někdy dočkáme kamenné prodejny Google, bude to určitě trvat delší dobu. Tyto prodejny by se určitě nejdříve rozšiřovaly v rámci USA, a pak možná v budoucnu i do dalších zemí. U nás není dokonce dosud spuštěný ani e-shop.

Letos se ale ověřilo, jak je nejen během nakupování důležité zajistit zdraví a bezpečnost návštěvníků i personálu. Proto se tady i nadále bude klást důraz na nošení roušek, bezpečné rozestupy, hygienu rukou, omezený počet návštěvníků na prodejně a podobně.

Tato společnost je vlastníkem dalších známých softwarů. Například vyvíjí operační systém Android. Letos se například plánuje také aktualizace nového systému Android 12, o čemž jsme vám psali v předchozím článku.

Kamenná prodejna ani přímý Google e-shop se u nás neplánuje, ale i tak si u nás můžete bez problému objednávat produkty od společnosti Google, a to vše online z pohodlí domova prostřednictvím našich e-shopů.

Napsat komentář