Hodinky Samsung Galaxy Watch4 přináší nový operační systém a zajímavé technické vychytávky

Jihokorejská společnost Samsung nedávno představila nové modely chytrých hodinek, a to konkrétně Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Ty přináší spoustu nových funkcí a technologických vychytávek. Tou hlavní je asi možnost měření procenta tuku v těle.

Jak jste již v úvodu pochopili, jde tu o dva modely. Ty mají ale velmi podobné specifikace a liší se jen v drobnostech, a to ve velikosti a v použití materiálu. První zmíněný model je Galaxy Watch4, který navazuje na starší model Galaxy Watch Active2. Nejen vzhledem, ale i funkcemi jde spíše o sportovní typ hodinek, který má hliníkové pouzdro k dispozici digitální otočnou lunetu. Druhý model Galaxy Watch4 Classic. Ty se dají srovnat se starším modelem Galaxy Watch3. Oproti výše zmíněnému modelu mají větší ciferník, pouzdro z nerezové oceli a mechanickou otočnou lunetu, což je dobré v tom, že to více připomíná vzhled klasických hodinek.

Obecně je model Watch4 postavený na operačním systému od Google, který nese název WearOS. Samsung je ale známý tím, že si operační systémy vylepšuje a přináší k nim vlastní nadstavbu, a tento konkrétně nese název Wear OS 3.0. To samé dělá například u telefonu Samsung Galaxy s OS Android, který ale vypadá trochu jinak než u ostatních telefonů.

Novinkou je, že toto chytré zařízení dokáže odhadnout procento svalů, vody a tuku v tělu. Tuto funkci dosud žádné jiné hodinky nemají. K tomu konkrétně slouží senzor Samsung BioActive, jenž zvládne například odhadnout procento zmíněných látek v těle. Výrobci tu navíc slibují, že tento snímač pracuje s 98% přesností. Funguje to tak, že hodinky máte na zápěstí, elektrody se dotýkají kůže, vy přiložíte dva prsty z boku na tlačítka hodinek. Tím se vytvoří elektrický obvod, a hodinky jsou tak schopné určit množství látek ve vašem těle. Takové měření nezabere více než 15 vteřin.

S těmito hodinkami od Samsungu přichází konečně i funkce bezkontaktních plateb, a to za pomoci aplikace Google Pay. Zajímavostí je zde také hlasová asistentka Bixby, která sice zatím mluví anglicky, ale je možné, že se brzy dočkáme i češtiny.

Baterie u těchto hodinek poskytuje výdrž 40 hodin na jedno nabití. Když připojíte hodinky do sítě, počítejte s nutností do plného nabití v rámci 1 hodiny a 45 minut. Důležitý je zde také nový procesor, který urychluje hodinky, zlepšuje plynulost uživatelského prostředí a vylepšuje grafický výkon. Také poskytují stupeň krytí, a to hodnotu IP 68, což vám zajistí i plavání a potápění s hodinkami až do hloubky 1 metru.

Chcete-li mít nejnovější model, vybírejte buď Galaxy Watch4, nebo Galaxy Watch4 Classic. Obojí jsou nyní dostupné v předprodeji. Datum vydání je pak stanoveno na 27. srpna.

Napsat komentář