Čínská společnost připravuje v příštím roce velmi pokročilé brýle pro virtuální realitu

Technologická společnost Pimax, která se zaměřuje na zařízení pro virtuální realitu, chystá na rok 2022 další velmi pokročilý produkt. Půjde o ergonomické brýle, které nás přenesou do světa fikce. Ty navíc přináší spoustu technologických vychytávek.

U těchto brýlí už známe spousty parametrů, takže se máme na co těšit. Ponesou název Reality 12K QLED. Velkým hitem bude určitě rozlišení, brýle totiž nabídnou 12K s rozlišením 6080×3420 px. Vynikající obraz poskytne 11 kamer. Ty slouží nejen ke snímání jednotlivých částí na těle (oči, tvář, ruce), ale dokonce i postavy. Novinkou je proto systém, který zvládne sledovat nejen oči, ale především celé tělo pomocí kamer.

Nový headset Pimax zároveň obsahuje technologii s názvem Gemini. Ta umožní kombinaci kvality a samostatnosti náhlavních souprav, které budou neustále připojené, a každá bude navíc fungovat na vlastním motoru. Výrobci také slibují lepší využití technologií, ale i grafiky.

Jaké další parametry jsou zde zajímavé? Součástí je čipset Snapdragon XR2. Obnovovací frekvence by se měla pohybovat v rozmezí mezi 90 a 200 Hz. Zorné pole se zde vyšplhá až na 200° v horizontálním a 135° ve vertikálním směru. Kapacita vyměnitelné baterie je 6 000 mAh. Pro tak výkonné zařízení by za normálních okolností bylo zapotřebí velké herní zařízení. Společnost Pimax to ale zvládla do malé herní konzole.

Jedná se o ergonomicky uzpůsobené brýle, které jsou lehce nastavitelné, a padnou tak na každý tvar a velikost hlavy. Zároveň tato sada obsahuje kryt na obličej (ten zabraňuje pronikání vnějšího světla), chránič nosu a měkkou pěnu, která pohodlně přilehne k obličeji. Tento typ náhlavní soupravy by měl vyjít cenově kolem 2 399 dolarů. Za lepší výbavu si ale budete muset připlatit.

Chcete-li si pořídit kvalitní brýle již nyní, vybírejte z aktuálních modelů Pimax Vision 8K Plus nebo Pimax Vision 5K Plus.

Napsat komentář