Bezdrátový reproduktor od Sony překvapí velmi neotřelým designem

Pokud máte rádi elektroniku, která není jen obyčejným plastovým zařízením, jenž splňuje svou funkci pro přehrávání hudby, ale stává se i stylovým prvkem v interiéru, tohle je to pravé pro vás. Sony přichází na trh s dalším moderní vychytávkou v podobě bezdrátového reproduktoru, který umí navodit tu správnou atmosféru v místnosti, a to díky imitování světla svíčky.

Nejedná se ale o úplnou novinku na trhu, jak by se mohlo zdát. Jde o další zařízení v rámci generace skleněných reproduktorů, a to konkrétně s označením Sony LSPX-S3. Primární funkcí je zde určitě reproduktor, který zajistí kvalitní zvuk. Díky využitým materiálům se zvuk nese rovnoměrně do všech stran, čímž vyplní každý kout místnosti. Pro připojení zdroje zvuku slouží Bluetooth, čímž reproduktor bez problému propojíte třeba s chytrým telefonem.

Spíše, než pro hudbu ale zaujme svým netypickým designem ve skleněném provedení, který přináší i světlo. Na výběr máte až 32 úrovní osvětlení, díky nimž si navolíte jas podle prostředí nebo podle aktuální atmosféry v místnosti. A dokonce je tu možnost osvětlení, které připomíná opravdové mihotání svíčky (funkce nese název Candlelight). Reproduktor vytvoří například tu správnou atmosféru při večeři, a to díky mihotání světla a klidnému poslechu hudby.

Jeho nespornou výhodou jsou jeho rozměry, díky nimž je lehce přenosný. Navíc poskytuje jednoduché ovládání. Stačí stisknout jedno tlačítko, čímž ho ihned spustíte. Výhodou je i využití více reproduktorů najednou, a to skrze jedinou aplikaci v telefonu Sony Music Center. Při využití více reproduktorů si také nastavíte poslech stejné, nebo dokonce i odlišné hudby, a to ve více místnostech najednou. Zmíněná aplikace vám umožní dálkové ovládání hudby, ale také volbu osvětlení nebo funkci usínání, se kterou navolíte dobu, po které se má reproduktor či světlo samo vypnout.

Dalším prvkem je například zabudovaný mikrofon v těle reproduktoru pro možnosti vyřizování telefonních hovorů. Poslech hudby si bez problému užijete i bez nutnosti neustálého zapojení do sítě, neboť na jedno nabití vydrží po dobu 8 hodin. Chcete-li si čas naopak prodloužit, připojte reproduktor do sítě (skrze USB-C kabel). Veškeré ovládací prvky jsou skryté na spodní straně.

Jak již bylo zmíněno, reproduktor není žádným nováčkem na trhu. Má již svého předchůdce s označením Sony LSPX-S2, který je stále v prodeji. Na prodej aktuálního modelu si ještě budeme muset chvíli počkat, ale už teď se jeho cena odhaduje kolem 350 dolarů (okolo 9,5 tisíce korun).

Napsat komentář