Mobilní aplikace Brickit vám poradí, co postavit z kostek LEGA

Máte-li doma krabici kostek LEGA a nevíte už, co z nich stavět, nemusíte už nikdy více tápat. Chytrá aplikace v telefonu vám poradí a ukáže přesné možnosti toho, co můžete se svými kostkami stavět. Pracujete jednoduše s tím, co máte.

Jak to funguje? Je potřeba, abyste si do svého chytrého zařízení stáhli aplikaci Brickit (Rebuild your Lego). Aplikace je dostupná zdarma. Jedinou nevýhodou je to, že je prozatím dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS. Pro uživatele s Androidem bude k dispozici během podzimu 2021.

Aplikace využívá kameru ve vašem zařízení v kombinaci s umělou inteligencí.

  1. Kostky vysypte na rovnou plochu.
  2. Rozprostřete je tak, aby se co nejméně překrývaly.
  3. V aplikaci Brickit stiskněte tlačítko spouště fotoaparátu, čímž je začne umělá inteligence skenovat a počítat.
  4. Na obrazovce uvidíte čtverečky, které značí každou nalezenou kostičku.
  5. Počkejte několik sekund, než se to celé zprocesuje.
  6. Poté se vám zobrazí výsledek na zařízení — přesný počet spočítaných kostek a také možné varianty a návody toho, co můžete postavit s tím, co máte k dispozici za kostky.

Výrobci doporučují, abyste měli k dispozici alespoň 150 kostek LEGA a z hromady odstranili ty velké, případně nějaké atypicky tvarované. Aplikace si poradí hlavně s těmi klasickými.

Výhodou je, že aplikace je interaktivní. Když kliknete na konkrétní kostku ze zobrazeného návodu, ihned ji uvidíte ve vašem naskenovaném rozložení kostek. To vám usnadní práci, protože kostku nemusíte na té velké ploše hledat, ale jdete na jistotu.

Velkou zajímavostí je, že se nejedná o projekt z dílny LEGO, ale tento nápad realizovali nadšenci do těchto stavebnic z kostek.

Nemáte dostatek kostek nebo byste si chtěli rozšířit svou sbírku? Vybírejte z nepřeberné nabídky LEGO kostek. Na trhu jsou různé stavebnice rozčleněné podle věku, ale i podle jednotlivých kategorií.

Napsat komentář