Samsung se spojil s Mastercard a vytvořili biometrickou platební kartu na otisk prstu

Společnost Mastercard neustále hledá nové cesty, jak modernizovat užívání platebních karet. Letos přišla s novinkou, která zahrnuje spolupráci se společností Samsung. Vznikla tak nová platební karta s integrovanou čtečkou otisků prstů, která umožní biometrickou autorizaci plateb. Tento způsob placení tak přinese nejen rychlejší, ale i bezpečnější způsob platby.

Biometrie v oblasti platebních karet přináší spoustu výhod. Tou zásadní pro všechny je nejspíše to, že během placení nemusíte zadávat PIN kód. To je důležité hlavně pro všechny, kteří mají problém si správně zapamatovat svůj jedinečný čtyřmístný kód.

Další nespornou výhodou je to, že se tak vyhnete dotykům tlačítka nebo displeje platebního terminálu, který již před vámi využilo nespočet zákazníků. V dnešní době, kdy si pečlivě hlídáme, čeho se dotýkáme a čeho ne, je to důležitý druh bezpečnosti proti přenosu viru Covid-19.

Důležité je zmínit, že biometrické karty nejsou žádnou novinkou, ale již v roce 2017 Mastercard představil platební karty první generace. Nyní jde o řadu platebních karet druhé generace, které v sobě mají zabudovaný nový čip od společnosti Samsung System LSI Business, ale také senzor na otisk prstů. Funguje to tak, že po přiložení prstu na senzor čip přenese výsledek vaší identifikace do banky, kde proběhne autorizace vaší platební transakce. Vy si můžete vybrat dva prsty, podle vaší preference, pro identifikace plateb na kartě. I tak můžete během platby stále využít ověření, na které jste zvyklí, tedy skrz PIN kód.

Biometrické platební karty, které vzniknou v rámci spolupráce již zmíněných společností, se ještě letos objeví tam, kde je sídlo společnosti Samsung, tedy na jihokorejském trhu. Tady bude ale adaptace nových karet pozvolná a zatím se plánuje vydávání karet pouze na firemní úrovni, kde se zaznamenávají častější mezinárodní transakce. Zatím se stále neví, zda se tato technologie dostane i do dalších zemí, ani jestli tato karta bude jednou k dispozici u nás. Záleží to na tom, zda finanční instituce v konkrétní zemi tuto novinku přijmou, nebo nikoliv.

Kolem nové karty zatím vyvstává více otázek a nejasností. Například není zatím zcela ani zřejmé, jestli se nová biometrická karta nějakým způsobem propojí s funkcí Samsung pay, která už je k dispozici od roku 2015. To je služba mobilních plateb, která umožňuje provádět bezkontaktní platby skrz kompatibilní telefon nebo jiné zařízení od společnosti Samsung.

Chtěli byste si pořídit nový telefon od značky Samsung a zajistit si nyní alespoň platbu skrze telefon nebo chytré hodinky? I takové množnosti dnes moderní technologie nabízí.

Napsat komentář