Na nové herní konzoli můžete hrát i vysoce výkonné hry, které zvládne jen počítač

Chtěli byste mít neomezené možnosti ve světě her a mít možnosti dopřávat si kvalitní hry na herní konzoli, jenž běžně zvládají jen klasické počítače? Zaměřte proto svoji pozornost na nejnovější moderní zařízení v tomto odvětví s názvem Aya Neo. Je to vlastně malá herní konzole, která obsahuje interní komponenty srovnatelné s počítačem. V podstatě vypadá jako tablet s herními ovladači po stranách.

Jedná se o mobilní konzoli s dotykovým displejem, která přinese vysoký herní výkon srovnatelný klasickým herním počítačem, a to nejen tím, že uvnitř najdete Windows 10. Zároveň by se, podle tvůrců, měla vejít i do kapsy od bundy. Její hmotnost je 650 g. K dostání bude ve dvou barevných provedení, v bílé a černé.

Aya Neo má sedmipalcový displej s rozlišením 1280×800. Obrazovka přináší standard IPS, jenž nabízí přirozené podání barev, široký pozorovací úhel a nízkou spotřebu. Navíc poskytuje špičkový jas. Uvnitř najdete šestijádrový procesor AMD Ryzen 5 4500U, který běží na frekvenci až 2,3 GHz. O grafický výkon se stará integrované AMD Radeon s integrovaným grafickým čipem Vega s šesti jádry (CU) na frekvenci až 1,5 GHz. Chlazení je řešené pomocí dvou trubic s radiátorem a malým ventilátorem. Díky takové výbavě zvládne zařízení i velmi náročné hry. Vyšší detaily obrazu, plynulost hry a rychlá dobu načítání vám navíc zaručí mnohem lepší herní zážitek.

Zařízení má 16GB operační paměti a na výběr bude úložiště s kapacitou 512GB, nebo 1TB. Baterie má kapacitu 47Wh a nízkou spotřebu energie, proto poskytuje výdrž 5-6 hodin. Zařízení je navíc vybavené rychlým nabíjením, jenž trvá pouze 90 minut.

Jedná se o herní konzoli tzv. handheld, takže si s ní užijete spoustu zábavy jak doma, tak kdekoliv na cestách. Co určitě oceníte, jsou i ovladače, které jsou vestavěné na obou stranách. Najdete zde klikatelné joysticky a čtyřsměrné tlačítko. Zařízení je navíc po stranách širší, což vám umožní pevnější úchop a s ním i lepší herní zážitek.

Je již zaručené, že konzole vzniknou a půjdou na trh, protože její tvůrci rozjeli sbírku peněz na crowdfundingové platformě Indiegogo, kde už je cílová částka mnohonásobně překročena.

Tato novinka ze světa herních konzolí by se měla objevit mezi hráči snad již letos v květnu. Nejprve ji obdrží ti, kteří ji podpořili již na zmíněné platformě Indiegogo částkou alespoň 6120 HKD (honkongských dolarů), v přepočtu je to asi kolem 17 000 Kč. Prozatím ale není zcela jasné, kdy se objeví na běžných prodejních pultech a za jak konkrétní částku.

Nechce se vám čekat na novinku Aya Neo, a přitom byste si chtěli zahrát už nyní? Porovnejte herní konzole od různých značek a vyberte si pro sebe takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Napsat komentář