Samsung má svůj lokalizační čip, a dokonce ho vylepšil

Jihokorejská společnost už před nějakou dobou vydala na globální trh technologii zvanou SmartTag neboli lokalizační čip. Ten je dostupný i na našem trhu. Ale letos se rozhodla vylepšit technologii uvnitř.

Lokalizační čip je pomůcka, kterou si připevníte k osobním věcem, ať už na batoh do kabelky či peněženky nebo třeba na klíče, a v případě, že své osobní věci nemůžete dohledat, snadno je tak skrze tuto technologii během chvilky dopátráte.

V čem se liší SmartTag a jeho aktuálně vylepšená verze SmartTag+? Novější verze má na první pohled větší rozměr. To důležitější změnou je ale to, že má v sobě technologii UWB. S její pomocí dohledáte lokátor s přesností na desítky centimetrů, a to za pomoci připojeného chytrého telefonu (spárovaného přes aplikaci a Bluetooth), který vám ukáže, jak daleko od vás je, a za pomoci šipky vás tam také dovede. Konkrétně skrze aplikaci SmartThings Find stisknete tlačítko „hledat poblíž“. Samozřejmě to ale funguje jen na pár metrů, naopak to nebude pracovat, pokud byste byli od lokátoru kilometr daleko.

Připojení lokátoru ke smartphonu se nijak nezměnilo. Do telefonu nainstalujete již zmíněnou aplikaci SmartThings, ve které snadno lokátor připojíte, nastavíte, uvedete do provozu a případně i aktualizujete. Díky tomu pak uvidíte polohu čipu na mapě, aniž byste museli zapínat Bluetooth. Když ale vylepšený čip spárujete pomocí Bluetooth technologie, neuvidíte jen lokátor na na mapě, ale ukáže se vám v telefonu přesná vzdálenost a šipka, kudy se za ním máte vydat. Můžete ho dokonce i prozvonit, a snadno ho tak najít podle zvuku.

Lokátor je vyrobený z vysoce kvalitního plastu. Zajišťuje stupeň ochrany krytí IP 53, to znamená, že poskytuje silnou odolnost proti prachu a omezenou odolnost vůči stříkající vodě. Je kompatibilní s telefony řady Samsung Galaxy s operačním systémem Android 8.0 a vyšším.

Nedávno jsme také psali článek o tom, že se na trh dostala nová technologie AirTag od Apple. Sami ji můžete porovnat s technologií Samsung a zjistit, zda jsou stejné, nebo zda má některá z technologií něco navíc.

Chcete-li si pořídit Samsung Galaxy SmartTag nebo aktuálně vylepšenou verzi SmartTag+, vybírejte z aktuální nabídky. Na. výběr máte jeden nebo dokonce rovnou čtyři lokátory v jednom balení. Seženete je i v různých barevných provedeních.

Napsat komentář