Netflix chce zakročit proti sdílení hesel mezi uživateli

Americký placený poskytovatel filmového obsahu nyní testuje novou funkci. Ta by měla sloužit k tomu, že zabrání lidem k užívání Netflixu, pokud k tomu nemají přístup. Spoustu uživatelů totiž sdílí svá hesla svým známým, kteří tak za tuto službu nemusí platit. A tomu chce právě poskytovatel obsahu zabránit tím, že začne ověřovat, zda domácnost, která využívá Netflix, také sdílí tu samou domácnost s majitelem účtu, nebo nikoliv.

Podle výzkumu, který provedla výzkumná společnost Magid, téměř 33 % uživatelů Netflix sdílí svá hesla s další osobou.

Náhodní uživatelé budou v rámci testovací funkce ověřováni, aby se odhalilo, zda k účtu, který užívají, mají skutečné oprávnění a jsou jeho vlastníky. Na obrazovce se jim zobrazí zpráva s žádostí, aby zadali kód, který obdrží majitel účtu v emailu či v SMS zprávě, a to v omezeném čase. Divák bude moct ověření heslem odložit a Netflix dále sledovat. Po nějaké době, pokud ale uživatelé kód nezadají, budou vyzváni, aby si založili nový účet.

Tím Netflix doufá, že odhalí ty, kteří mají jen sdílené heslo. A donutí je tím, aby si založili vlastní účet, pokud budou chtít dále využívat placenou službu. Netflix ale testuje různé funkce a aplikace, ale tato mezi nimi dosud nikdy nebyla. Není ani zcela jasné, v jakém širokém měřítku bude tato testovací funkce probíhat.

Jaké jsou aktuální ceny za poskytnutí obsahu z Netflix? Tato platforma nabízí dokonce tři možné tarify a je jen na vás, jaký z nich si vyberete. Tarif Basic stojí 199 Kč měsíčně a můžete ho využívat pouze na jedné obrazovce. Tarif Standard stojí 259 Kč měsíčně a můžete ho využít současně na dvou obrazovkách. A tarif Premium stojí 319 Kč měsíčně a můžete ho využít současně až na čtyřech obrazovkách.

A co vy? Máte svůj vlastní účet, nebo máte sdílené heslo od známého? Ať už sledujete filmy a oblíbené seriály na jakékoliv platformě, určitě je výhodné mít vlastní domácí kino, díky kterému budete mít podobný pocit a zážitky, jako byste seděli v opravdovém kině.

Napsat komentář