Mapy v Apple zařízeních dokáží zobrazovat nejbližší lokace k vakcinaci proti Covid-19

Společnost Apple přišla s aktualizací map pro svá zařízení, jenž reaguje na současnou situaci. Uživatelé budou moci skrze mapy dohledat nejbližší místa pro očkování proti viru Covid-19. Jde o snahu a pomoc, aby se lidé dokázali lépe orientovat v pandemii a příslušných informacích o očkování, a dokázali si tak lépe a rychleji zajistit příslušné kroky k ochraně vlastního zdraví.

Apple pro své mapy využívá zdroje o očkovanosti a dostupnosti vakcín od VaccineFinder. To je bezplatná webová služba, vyvinutá Bostonskou dětskou univerzitou, která umožňuje poskytovatelům vakcín hlásit jejich množství na konkrétních lokacích. Uživatelé, kteří se prokliknou na web, zde tak najdou konkrétní nemocnice, lékárny a další zařízení, které mají k dispozici vakcíny proti Covid-19. Prozatím se jedná pouze o lokace v USA, ale není vyloučené, že Apple bude tato místa rozšiřovat i do dalších zemí.

Funguje to tak, že uživatel může sám prohledat mapy a najít nejbližší dostupné místo pro očkování. Ve vyhledávacím poli na mapách díky nabídce „Najít v okolí“ tak snadno může dohledat nejbližší očkovací místo. Další možností je, že využije nástroj Siri v zařízení a zeptá se “Where can I get a COVID vaccination?” („Kde získám vakcínu na Covid?“), a ta mu pomůže s vyhledáváním nejbližšího místa. Když najde na mapě vhodnou lokaci, zobrazí se mu konkrétní místo s adresou, otevírací doba, kontaktní údaje, ale i příslušný odkaz na web, kde získá další dostupné informace.

Apple mapy nyní dokážou zobrazovat více než 20 000 očkovacích lokací v rámci USA.

Už v loňském roce společnost Apple ve svých mapách aktualizovala důležité informace týkající se viru a přidala lokace o testovacích místech na Covid-19 v různých zemích, jako je Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Japonsko, Nizozemsko, Nový Zéland, Portugalsko, Singapur, Taiwan, Thajsko a USA.

Virtuální hlasový asistent Siri, který je k dispozici pro zařízení s iOS, zvládá uživatelům vyhledávat nejbližší místo pro očkování (v USA), ale i pro testování (prozatím ve výše zmíněných zemích). Siri toho zvládá ale mnohem více. Pokud se jí již nyní na svém zařízení zeptáte na informace, týkající se například příznaků viru nebo jiných informací týkajících se právě Covid-19, vyhledá vám relevantní a ověřené zdroje, na které se můžete dále prokliknout.

Zatím není zcela jasné, zda Apple aktualizuje mapy pro lokace o očkování i do dalších zemí. Ale díky takovým aktualizacím se apple řadí k dalším společnostem, které dokáží reagovat na aktuální pandemii a vymýšlí funkce, jak lidem rychleji a snadněji předat relevantní informace k očkování, aby si ho mohli co nejdříve zajistit.

A co vy? Máte už své Apple zařízení nebo si ho plánujete pořídit? Porovnejte různé parametry a vyberte pro sebe to nejlepší.

Napsat komentář