Xiaomi přichází na trh s novými bezdrátovými sluchátky

Čínská společnost přichází na trh s novým modelem bezdrátových sluchátek, které disponují zajímavými funkcemi, ale i vzhledem.

Jejich název je Xiaomi Flipbuds Pro. Jako hlavní výhodu určitě zmíníme to, že poskytují funkci aktivního potlačování hluku z okolí.

Možná se vám bude zdát, že se přibližují Apple Airpods Pro, a to nejen designově. Hlavní podobnost je nejspíše v tom, že také poskytují ovládání pomocí dotykových gest. Dlouhým podržením pravého či levého sluchátka tak můžete jednoduše přepínat mezi třemi úrovněmi ANC. Jedno krátké klepnutí na sluchátko slouží k pozastavení či opětovnému spuštění přehrávání, a dokonce i k přijmutí příchozího hovoru. Na výběr máte i dvě klepnutí, díky čemuž můžete snadno přeskakovat mezi jednotlivými skladbami, nebo odmítnout příchozí hovor. Jejich hlavním odlišením je ale to, že poskytují efektní lesklý vzhled a černou barvu. Za takový lesk může nano povrch, jenž je nanesený technologií NCVM (nevodivá vakuová metalizace).

Další zajímavostí je, že mají tři mikrofony. jeden z nich je k využití pro hovory s využitím handsfree a další dva slouží k eliminaci okolního ruchu při poslechu hudby, ale i během hovorů. Zároveň mají ale také transparentní režim, takže se sami můžete nastavit příposlech, když potřebujete naopak slyšet, co se děje kolem vás. Podle toho si jednoduše tlačítkem určíte, kolik ruchu z okolního prostředí si pustíte dovnitř, nebo kolik naopak utlumíte.

Dále poskytují funkci Multiple Device Intelligent Connection („Chytré připojení dvou zařízení“) což není nic jiného než možnost plynulého přepínání mezi smartphonem a notebookem či jiným chytrým zařízením. Určitě oceníte, že díky tomu můžete také připojit dva páry těchto sluchátek, čímž můžete sdílet zvukový výstup mezi dvěma posluchači.

Nejspíše vás zajímá také výdrž baterie. Ta se pohybuje kolem 7 hodin, za předpokladu, že máte vypnutou funkci aktivního potlačování hluku (5 hodin v případě aktivace ANC). Součástí je také zaoblený box, kde můžete sluchátka nabíjet. Díky tomu natáhnete čas fungování až na 28 hodin (22 hodin v případě aktivace ANC). Důležité je i to, že doba nabíjení trvá pouhých 35 minut. V balení dále najdete dvoje špunty navíc a dlouhý nabíjecí kabel s koncovkou USB-C. 

První spárování s chytrým telefonem vám zabere tak 15 sekund. Každé další spárování bude ale mnohem kratší.

Určitě oceníte také funkci In-ear detekce, jako mají Airpody, to znamená, že jakmile sluchátka vyndáte z uší, přehrávání se automaticky vypne. Jakmile si je nasadíte, opět se spustí. Obsahují dokonce i funkci Missing earphone alert, což znamená, že můžete skrze telefon spustit alarm ve chvíli, kdy jsou sluchátka připojena k telefonu, ale vy nevíte, kde je máte. Tímto způsobem je snadno dohledáte, třeba když jsou zapadlé v kabelce nebo doma pod polštářem.

Prodej bezdrátových sluchátek bude zahájen nejdříve v Číně na domácím trhu, a to v druhé polovině května. Zatím není zcela jasné, kdy se dostane i na globální trh. Už teď je ale odhalená cena, a to 799 jüanů (asi 2 600 korun), což je výrazně méně než u konkurenční společnosti Apple.

Pokud se vám nechce čekat, až se tato novinka dostane na náš trh, podívejte se i na další bezdrátová sluchátka od Xiaomi, která jsou aktuálně v nabídce.

Napsat komentář