V Google Maps je nová funkce pro lepší orientaci ve vnitřních prostorách

Společnost Google neustále inovuje a aktualizace funkce spojené s Google Maps a nedávno opět představila další novinky, na které se můžeme těšit. Mezi ty nejzajímavější patří funkce Indoor Live view, která vám usnadní orientaci ve vnitřních prostorách.

Jedná se o digitálního průvodce Live View AR, který se zobrazuje na obrazovce vašeho chytrého zařízení. Tato funkce funguje na bázi globální lokalizace, jenž pomocí AI (umělé inteligence) skenuje desítky miliard obrázků Street view. Tím snadno pozná, kde se daný uživatel zrovna nachází. Díky novým technologiím je Google také schopný přenést Live view na některé, často hůře orientující se, lokality uvnitř. Mezi takové vnitřní prostory, kde se pohybujeme a potřebovali bychom často pomoc s navigací, patří například tranzitní stanice, letiště, ale i obchodní centra.

Jak to funguje? V mapách vyhledáte konkrétní lokalitu, kterou chcete prozkoumat. Dále klepnete na tlačítko „Trasa“ a pokud to bude možné, zvolíte možnost „Live view“ (když bude dostupná, zobrazí se vám hned vedle tlačítka „Navigace“). Pohled na vaši mapu se tak automaticky změní z 2D na 3D mapu, čímž získáte rozšířenou realitu, která vám pomůže dojít ke konkrétnímu bodu, ať už to bude v obchodním centru nebo na letišti. Tím si zajistíte lepší orientaci uvnitř budovy, což oceníte převážně v přelidněných nebo na nepřehledných místech.

Tato aplikace není úplnou novinkou. Pro oba nejrozšířenější operační systémy Android i iOS se objevila již v roce 2019, ale tenkrát šlo o průvodce ve venkovních prostorách (Street view).

Prozatím je to k dispozici pouze pro některá obchodní centra a letiště v amerických městech, jako je Chicago, Los Angeles, San Francisco, Long Island, Newark, San Jose a Seattle a také se plánuje brzké rozšíření pro Tokyo a Zurich. Na další města si proto budeme muset ještě chvíli počkat.

Víte, co dalšího Google mapy zvládnou? Například vám pomohou najít plynulejší cyklistické trasy, počasí ve vaší destinaci nebo restaurace, které kladou důraz na ekologii. Zvládnou toho ale mnohem více. Výhodou této aplikace od společnosti Google je to, že ji můžete snadno a zdarma využívat ve všech chytrých zařízeních bez omezení operačního systému, třeba i v tabletu nebo v chytrých hodinkách, a to nejen Apple watch.

Napsat komentář