Jak připojit ovladač PS4 k PC

Připojení ovladače PS4 (DualShock 4) k PC může být provedeno buď pomocí USB kabelu nebo bezdrátově pomocí Bluetooth. Zde jsou kroky pro obě metody:

 1. Použití USB kabelu:
  • Připoj ovladač k PC: Použij micro USB kabel (stejný, jaký se používá pro nabíjení ovladače) a připoj jeden konec k ovladači a druhý konec k USB portu na PC.
  • Automatická instalace ovladačů: Windows by mělo automaticky detekovat ovladač a nainstalovat potřebné ovladače. Tento proces by měl být rychlý a nevyžaduje další kroky.
  • Potvrzení funkčnosti: Můžeš ověřit, zda je ovladač správně připojen, otevřením panelu ‚Zařízení a tiskárny‘ ve Windows, kde by měl být ovladač viditelný.
 2. Použití Bluetooth:
  • Vložení ovladače do párovacího módu: Nejprve ujisti se, že ovladač není připojený k USB kabelu. Poté stiskni a drž tlačítko „Share“ a tlačítko PS logo současně na ovladači, dokud světelný panel na ovladači nezačne blikat.
  • Přidání zařízení v PC: Na PC otevři nastavení Bluetooth a vyber možnost „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení“. Vyber „Bluetooth“ a PC by mělo začít hledat dostupná zařízení.
  • Párování s PC: V seznamu dostupných zařízení by se měl objevit tvoje PS4 ovladač (obvykle zobrazen jako „Wireless Controller“). Klikni na něj, aby se spároval s tvojím PC.

Je důležité poznamenat, že některé hry na PC nemusí nativně podporovat ovladač PS4. V takovém případě můžeš využít softwaru jako DS4Windows, který emuluje ovladač Xbox 360, pro lepší kompatibilitu s většinou her.

jak pripojit ovladac ps k pc
vyberomat cz jak pripojit ovladac ps k pc

Napsat komentář